Kadınlar 8 Mart’ta Direnişi Büyüttü!

Türkiye Kuzey Kürdistan’da kadınlar 8 Mart 2018’te de OHAL, Savaş demeden sokaklara çıktı ve farklı şehirlerde, taleplerini haykırdı. İşçi kadınlar,  sömürülen ulus ve inançtan kadınlar, kadın öğrenciler, LGBTİ+’lar,  zulme, sömürüye başkaldırdı. 8 Mart’ta sokaklara çıkan kadınlar, kapitalizme ve patriyarkaya karşı birleşik-örgütlü bir  8 Mart bilinciyle bir arayaya gelerek din, kimlik, meslek, cinsel kimlik ayrımı yapmaksızın, sınıf bilinci ile  hapishanelerdeki düşünce mahkumlarının, erkek ve devlet şiddeti görenlerin, katledilenlerin, istismara uğrayanların, çocukların, işçilerin sesi oldular. 8 Mart’ı yaratanların direnişi, Türkiye Kuzey Kürdistan’da bir kere daha coşkuyla selamlandı.

“Cinsel ulusal sınıfsal sömürüye son, İçerde dışarda tecriti parçala, Kadın yaşam Özgürlük, Jin Jiyan Azadi, İçerde dışarda Tek Tipi Parçala, Süt izni doğum izni hakkımız söke söke alırız, Eşit işe eşit ücret, Seks işçisiyiz sendika hakkımız, elini çocukların bedeninden çek, kadın cinayetleri politiktir, trans cinayetleri politiktir, susma haykır LGBTİ+’lar vardır, Yaşasın örgütlü mücadelemiz!” sloganları polis barikatına, ırkçı saldırılara rağmen kadınların mücadele ısrarı ve yürüyüş kararlılığı ile sokaklarda yankılandı.

Ayrıca kontrol et

Eskişehir’de müftülük yasası protestolarından açılan davanın ilk duruşması görüldü!

Eskişehir’de bugün saat 14.00’da 17 Ekim 2017 tarihinde gerçekleştirilen Müftülere verilen nikah yetkisini protesto eyleminin …