#AnadoludaKadınaŞiddet

Eskişehir(21.12.2017 )

Bugün Eskişehir’de saat 13.00’da İzmir’in Bornova ilçesinde, üniversite öğrencisi Günhan Ö. (26) tarafından bıçaklanarak öldürülen  Zülal Tütüncü’yü Anadolu Üniversitesi Yemekhanesinde ses çıkarma eylemi yaparak anmak isteyen kadınlara Özel Güvenlik Birimleri saldırdı.  Kadınlar uğradıkları şiddetin ardından yemekhane önünde oturma eylemi gerçekleştirdi.

Ohal sürecinden bu yana üniversitede ses çıkarmak isteyen kadınlara sürekli şiddet uygulayan Anadolu Üniversitesi yönetimini protesto etmek amacıyla kadınlar bugün saat 21.10′ da sosyal medyada eylem düzenleyecek.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Öğrencileri durmadan artan kadın cinayetlerine, kadına yönelik şiddete karşı sessiz kalarak üniversite içinde de kadını baskı altına almaya çalışıp ses çıkarmak isteyen kadınlara yönelik bu tutumları teşhir etmek ve tüm bu saldırılara sessiz kalmamak için herkesi saat 21.10’da #AnadoludaKadınaŞiddet diyerek seslerini duyurmaya çağırdı.

 

Ayrıca kontrol et

Eskişehir’de müftülük yasası protestolarından açılan davanın ilk duruşması görüldü!

Eskişehir’de bugün saat 14.00’da 17 Ekim 2017 tarihinde gerçekleştirilen Müftülere verilen nikah yetkisini protesto eyleminin …