Son Güncelleme : 02.07.2017 15:42

İstanbul(02.07.2016)

Ikitelli ‘de Nurcan Arslan’ın mahkemesine çağrı etkinliği gerçekleştirildi.

30 Ocak 2016 tarihinde İkitelli Atakent Mahallesi’nde sokak ortasında 11 kurşun ile katledilen , Nurcan Arslan ‘ın mahkemesine çağrı yapmak amacıyla İkitelli’de bir etkinlik gerçekleştirildi.
İkitelli Dersimliler Kültür Derneği’nde gercekleştirilen etkinlikte ilk olarak aile bireylerinden Gülcan Arslan bir konuşma yaptı.
Nurcan Arslan’ın ailesi ve arkadaşları yaklaşık olarak 1 seneyi aşkın bir süredir gerek mahkeme salonlarında , gerek ise sokaklarda Nurcan ve katledilen tüm kadınlar için adalet şiarıyla hak arama mücadelelerini sürdürdüklerini mahkeme süresi boyunca yaşadıkları hukuksuz ve keyfi dayatmalara karşı vazgeçmeyeceklerini katledilen tüm kadınların sesi olacaklarını dile getirdi.
Ardından , kadınlardan oluşan Nurcan Arslan Tiyatro Topluluğu’da kadına şiddeti meşrulaştıran sistemi ele alan bir gösteri düzenledi .
Etkinlikte Grup Alamor sahne alarak kadınların her alanda hak arama mücadelelerinin bir parçası olduklarını Nurcan Arslan’ın ve tüm kadınların sesi dili olacaklarını ifade ederek ezgilerini kitle ile buluşturdular.
Etkinlik 5 Temmuz’da Bakırköy Adliyesi’nde gerçekleşecek olan mahkemeye çağrı yapılarak sonlandırıldı.

Tüm kadınları Nurcan Arslanın davasını sahiplenmeye
5 Temmuz’da Bakırköy adliyesine çağırıyoruz