Meydanlarda bizleri hedef gösterenlere, saldıranlara renklerimizle birlikte cevap olalım!

2016 İstanbul LGBTİ+ ve Trans Onur Yürüyüşleri öncesinde Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican bir basın toplantısı düzenlemiş ve LGBTİ’leri ve Trans Onur Yürüyüşlerini hedef göstererek yürüyüşü  “ahlaksız” ilan etmiş ve yürüyüşe katılacaklara karşı nefret söylemleri geliştirecek ifadelerle açıklama yapmıştır. ‘Tepkimiz çok net ve sert olacak’ diyerek tehdit eden Kürşat Mircan’a bu tehdit ve nefret söylemlerinden dolayı suç duyurusunda bulunuldu ve  “halkı kin ve düşmanlığa tahrik”ten yargılanması talep edildi. Yargılanma bu hafta başlanıyor.

LGBTİ+’lar olarak davacıyız!

Açıklama yayınlayan LGBTİ+ örgütleri ‘ Mican’ın “Toplumun sinir uçlarına dokunan bu tip ahlaksızlıkların normalleştirilmesine, özendirilmesine asla müsaade etmeyeceğiz,” sözleriyle savurduğu tehditlere karşı  LGBTİ+’ların onurlu bir yaşam mücadelesine yöneltilmiş açık bir nefret söylemidir ve kabul edilemez. LGBTİ+’lar olarak davacıyız! Yaptığımız suç duyurusu sonucu Kürşat Mican “halkı kin ve düşmanlığa tahrikten” yargılanacak.’ diyerek herkesi davaya sahip çıkmaya çağırdı.

DKH Olarak Davanın Takipçisizyiz!

Erk-egemen  faşist ideolojinin  ilk  olarak hedef aldığı  kadınlar ve LGBTİ+’lar olarak bu baskı ve sindirme politikalarının bizleri yıldıramayacağını bir kere daha ifade ederek, sesimizin yettiği her alanda özgürlüğümüzü savunacağımızı ve hepimiz insanca yaşayana kadar sömürüsüz düzeni kurmak için mücadelemizi daha bir kararlılıkla ileri taşıyacağımızı söylüyoruz  . Yaşam alanlarımızı gasp eden  ve bizleri özgürlük ve var olma mücadelesi verdiğimiz sokaklardan yıldırma politikaları ile soyutlamaya çalışan erkek ve devlet işbirlikli saldırıları mücadelemizin tarihinden de tanıyoruz  ve  ‘ahlaksız’ olarak nitelendirenlere bir kez daha tekrar ediyoruz ‘Alışın Buradayız!’ ve mücadeleye devam edeceğiz.

Demokratik Kadın Hareketi olarak   cinsel, ulusal, sınıfsal sömürünün her türlüsünün karşısında olacağımızı bir kez daha ifade ederek tüm üye ve taraftarlarımızı 18 Mayıs Perşembe Günü saat 13.45’de Kartal 44. Asliye Ceza Mahkemesinde görülecek olan davayı sahiplenmeye ve nefret söylemleri üretenlere karşı birlikte hak arama davamıza destek vermeye çağırıyoruz. Meydanlarda bizleri hedef gösterenlere, saldıranlara renklerimizle birlikte cevap olalım!

Yaşasın Kadın Mücadelemiz!

Yaşasın LGBTİ+ Mücadelemiz!

Ayrıca kontrol et

Eskişehir’de müftülük yasası protestolarından açılan davanın ilk duruşması görüldü!

Eskişehir’de bugün saat 14.00’da 17 Ekim 2017 tarihinde gerçekleştirilen Müftülere verilen nikah yetkisini protesto eyleminin …