Demokratik Kadın Hareketi İstanbul İl Örgütlülüğü 24 Saatlik Açlık Grevi Direnişinde!

Süresiz ve dönüşümsüz açlık grevi direnişinin 70. günüde olan Nuriye Gülmen , Semih Özakça ve süresiz dönüşümsüz açlık grevi direnişinin 83. gününde olan Kemal Gün için Demokratik Kadın Hareketi İstanbul İl Örgütlülüğü saat 10.00’da İstanbul LGBTİ+ Dayanışma Derneği ofisinde  24 saatlik açlık grevi direnişine başladı.

Dayanışmayı büyütme çağrısı yapan Demokratik Kadın Hareketi İstanbul İl Örgütlülüğü  ‘Direnenler sağlıklarında ciddi problemler yaşamadan birlikte bu direnişi kazanımla sonuçlandıralım. Demokratik Kadın Hareketi olarak bugün saat 10.00 da İstanbul LGBTİ+ Dayanışma Derneğinde başlayan grevimiz yarın saat 10.00’a kadar devam edecek. Herkesi Nuriye Gülmen, Semih Özakça ve Kemal Gün’ün sesine ses olmak için dayanışmayı ve direnişi büyütmeye  çağırıyoruz. ‘  diyerek herkesi Nuriye Gülmen, Semih Özakça ve Kemal Gün ile dayanışma amacıyla İStanbul LGBTİ+ ofisinde gerçekleştirilen 24 saatlik açlık grevine destek olmaya çağırdı.

Ayrıca kontrol et

Eskişehir’de müftülük yasası protestolarından açılan davanın ilk duruşması görüldü!

Eskişehir’de bugün saat 14.00’da 17 Ekim 2017 tarihinde gerçekleştirilen Müftülere verilen nikah yetkisini protesto eyleminin …