Birlik Olalım! Kemal Gün, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın Açlık Grevini Kazanımla Sonuçlandıralım!

 

Birlik Olalım! Kemal Gün, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın Açlık Grevini Kazanımla Sonuçlandıralım!

Kemal Gün oğlunun cenazesini almak için 77 gündür Seyit Rıza Park’ında açlık grevinde ve görme kaybı yaşamaya başladı. Nuriye Gülmen ve Semih Özakça KHK ile görevlerindenihraç edildikten sonra 120 gün Yüksel Caddesinde direndiler otuz’a yakın gözaltına alındılar ve açlık grevine başlama kararı aldılar. 66 gündür açlık grevi direnişindeler. Sağlık durumları gün geçtikçe kötüye giden  Kemal Gün, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için sorumlulardan henüz bir açıklama yapılmadı ve direnişçilerin durumları korsakof hastalığına yakalanmaya doğru ilerliyor.

Faşist Baskılara Boyun Eğmeyeceğiz!

Burjuva basın susuyor; bakanlar, Başbakan ve Cumhurbaşkanı’ndan henüz olaya dair “kurulacak olan OHAL Komisyonuna başvursunlar” dışında bir açıklama yapılmadı. Bu duruma seyirci kalan ve ses olmayanlar bilmelidir ki faşist baskılar karşısında daima direnişi kuşanarak mücadeleyi büyüteceğiz. Bugün her şeyden önemlisi Kemal Gün, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın insanca yaşama uğruna verdikleri açlık grevi direnişini sahiplenerek, onların yaşam haklarına sahip çıkmaktır.

Direnişin Sesi Olmalıyız!

Süresiz ve dönüşümsüz açlık grevi direnişinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın talepleri derhal karşılanmalıdır. İşleri gasp edilen binlerce kamu emekçisinin seslerini yükseltmek ve dayanışmayı büyütmek için  bulunduğumuz her ilde sokakta olmalı ve faşizme karşı dirençle sürdürülen bu mücadelenin koruyucusu olmalıyız. Direnenler sağlıklarında ciddi problemler yaşamadan birlikte bu direnişi kazanımla sonuçlandırmak için sokağa çıkmalı Kemal Gün’ün, Nuriye Gülmen’in ve Semih Özakça’nın açlığının sesi olmalıyız.

Ayrıca kontrol et

Eskişehir’de müftülük yasası protestolarından açılan davanın ilk duruşması görüldü!

Eskişehir’de bugün saat 14.00’da 17 Ekim 2017 tarihinde gerçekleştirilen Müftülere verilen nikah yetkisini protesto eyleminin …