Berkin, Cemile, Ali İsmail, Uğur, SILA ABALAY…

Zulmü, işkenceyi, katliamı meşru kılmak isteyen devlet terörü, karşısında duran herkesi kendine düşman olarak görmekte ve kadın, çocuk, işçi ayırmaksızın katletmeye devam etmektedir. 16 Nisan Referandumunda karşıladığı yenilgiyle ömrünün kısaldığını gören iktidar devlet terörü geleneğini bozmadan ezilen halklarımızın yaşam hakkını gasp ederek terörüne devam etmektedir. Faşist devletin korkulu rüyası örgütlü sınıf mücadelemizin bir neferi Sıla Abalay on sekiz yıllık ömrüne bir sınıf kavgası sığdırarak faşizme korku salan bir kadın. Onlar tanklarıyla, tüfekleriyle, katliamlarıyla, istismarlarıyla gelsinler, bizler haklı meşru sınıf kavgamızla, emeği sömürülenlerle, yarının mücadelesini omuzlarında taşıyanlarla  içi kof, kokuşmuş iktidarınızdan korkmuyoruz!

Sıla Abalay Ölümsüzdür!

Yaşam hakkı elinden alınan bir kadın daha Sıla Abalay. Katliam burjuva basında çeşitli spekülasyonlarla lanse edildi. “ölü ele geçirildi”, “terör örgütü militanı”… Gözlerimizin önüne Berkin, Ali İsmail, Cemile, Uğur,  geliyor. Çocuk yaşta direnmenin mücadelenin adını koyan yoldaşlarımız… Ne mutlu devrimci mücadelemize ki zalimin zulmüne ‘dur!’diyen çocuklarımız var. Kendini halkın üstünde gören ataerkil, kapitalist sınıfın sesi olan burjuva basını yine iş başında. Çocuklarımıza bahar dar edilmek isteniyor, bu korku hegamonyasının yayılması ise kağıttan kaplanlarla karşımıza dikilen medya. Kendini ezen sınıfa peşkeş çektirmiş, dördüncü güç olduğunu, halkın sesi olduğunu çoktan unutmuş, sözde güç ve iktidar olanın yanında yer alan Devletin İdeolojik Aygıtları. Halkımız ağzı kanlı sınıfın algı yönlendirmelerine izin vermemelidir. Devlet katliamcı politikalarını ne kadar meşrulaştrmak isterse istesin. Fabrikalar, sokaklar, evler, hakkı gasp edilen, sömürülen herkes sınıf kavgasının bir parçasıdır. Bugün katledilen çocuklarımız yarının emekçileriydi. Onların katlinin arkasındaki güç, onların çocuk düşlerinden korkan bir güçsüzlük timsaliydi.

Demokratik Kadın Hareketi olarak hiçbir kadın cinayetinin sınıf perspektifinden bağımsız okunamayacağının bilincinde olarak tüm işçileri, kadınları ve LGBTİ’leri katledilen Sıla Abalay’a sahip çıkmak için devrimci mücadele saflarında direnişe çağırıyoruz.

SILA ABALAY ÖLÜMSÜZDÜR!

ERK-EGEMEN SİSTEMİ ÖRGÜTLÜ KADIN MÜCADELEMİZLE YENMEK İÇİN BİRLEŞELİM!

Ayrıca kontrol et

Eskişehir’de müftülük yasası protestolarından açılan davanın ilk duruşması görüldü!

Eskişehir’de bugün saat 14.00’da 17 Ekim 2017 tarihinde gerçekleştirilen Müftülere verilen nikah yetkisini protesto eyleminin …