NURCAN ARSLAN’IN DURUŞMASINA “TERÖR KILIFI” GİYDİRİLMEYE ÇALIŞILIYOR

Nurcan Arslan’ı katleden Abdullah Melih Barış’ın yargılandığı davanın 6’ncı duruşmasında kadın katliamına yine ‘terör kılıfı’ giydirilmeye çalışıldı. Duruşma ise 5 Temmuz tarihine ertelendi.

İSTANBUL(25.04.2017)- Demokratik Kadın Hareketinin takipçisi olduğu Nurcan Arslan 6’ncı duruşması ertelendi. Nurcan Arslan’ı katleden Abdullah Melih Barış’ın yargılandığı davanın 6’ncı duruşmasında kadın katliamına yine ‘terör kılıfı’ giydirilmeye çalışıldı. 30 Ocak 2016 tarihinde Küçükçekmece ikitelli mahallesinde yasayan Nurcan Arslan arkadaşlık teklifini kabul etmediği gerekçesiyle muhtar Abdullah Melih Barış tarafından 11 kurşun ile katledildi. Katliamın üzerinden bir sene geçmesine rağmen davası henüz sonuçlanmadı. Bugün saat 13:00 da Bakırköy adliyesinde Nurcan Arslan’ın 6’ncı duruşması  görüldü. Mahkeme öncesi aile ve arkadaşları adliye önünde bir basın açıklaması yaptılar basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi; “Bir senedir adalet talebi ile sokaklarda olduklarını erkek egemen sistem tarafından katillerin korunduğu kadın katliamlarının her geçen gün arttığı belirtildi. Yetkililerin  bu konuda duyarlı olmadığı aksine katledeni iyi hal ve tahrik indirimi uygulayarak koruduğu belirtildi. Adalet taleplerinden vazgeçmeyeceklerini katledilen tüm kadınların sesi olacaklarını ifade ettiler”. Basın açıklamasından sonra duruşmaya girildi.  Duruşma sonrasında Mahkeme tanıkların ifadelerinin alınmasının ardından 5 Temmuz 2017 tarihine ertelendi.

 

Ayrıca kontrol et

Eskişehir’de müftülük yasası protestolarından açılan davanın ilk duruşması görüldü!

Eskişehir’de bugün saat 14.00’da 17 Ekim 2017 tarihinde gerçekleştirilen Müftülere verilen nikah yetkisini protesto eyleminin …