GEMLİK’TE 8 MART PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Demokratik Kadın Hareketinin içerisinde yer aldığı Gemlik Kadın Platformunun çağrısıyla bir araya gelen kadınlar 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününe yönelik panel gerçekleştirdi.

BURSA Demokratik Kadın Hareketinin içerisinde yer aldığı Gemlik Kadın Platformunun çağrısıyla bir araya gelen kadınlar 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününe yönelik panel gerçekleştirdi. Panel Sinevizyon  ile başladı. Gemlik Kadın Platformu  adına 8  Martın tarihçesi  anlatılarak,  8 Mart Dünya Emekçi  Kadınlar gününde kadına yönelik  şiddet  ve referandum  başlıklı  panel  düzenledi.  Demokratik Kadın Hareketi adına Dilşat Canbaz  söz alarak; “14 yıllık  politikalarının cinsiyet  eşitsizliği   üzerinden  kuran AKP iktidarın kadın katliamları olağanlaştırıldı,  cinsel şiddet   çocuklara yönelik cinsel istismar   meşrulaştırıldı.   Ohal ilanıyla   saldırılar daha fazla artmaktadır,  16 Nisan referandum  yaklaşırken yeni anayasada  kadının kimliğinin  daha da görünmez olduğu  12 Eylül anayasasını pekiştirerek  yargı, yasama, yürütme  tek adam da toplanma   tekçi faşist  anlayışlar  referandum  ile ilan edecekler.

Biz kadınlar olarak   referandum da Hayır   diyerek  ev ev sokak sokak,  tek tek kapıları çalarak  hayırlarımızı  anlatacağız,  referandum  öncesi  8 Martta  da kadınların  örgütlü gücü  sokağa  çıkarak   cevap oldu. Biz kadınlar olarak taciz, tecavüz yönelimlerine ve bu yönelimleri meşrulaştırıp yeniden üreten erk zihniyete karşı mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi. Panel müzik eşliğinde sonlandırıldı.

Ayrıca kontrol et

Eskişehir’de müftülük yasası protestolarından açılan davanın ilk duruşması görüldü!

Eskişehir’de bugün saat 14.00’da 17 Ekim 2017 tarihinde gerçekleştirilen Müftülere verilen nikah yetkisini protesto eyleminin …