Kader Nur Kaya’nın ilk duruşması görüldü

ESKİŞEHİR (30.12.2016)- Aralarında Demokratik Kadın Hareketi’ninde bulunduğu Eskişehir Demokratik Kadın Platformu üyesi kadınlar bugün saat 14.00’de Eskişehir Adliyesi 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Kader Nur Kaya davasına katıldı. Dava 6 Ocak’a ertelendi.

28 Temmuz’da Metin Yılmaz(31) Kader Nur Kaya(17)’ya cinsel şiddette bulunduktan sonra boğarak katletmişti. Sanık  Metin Yılmaz pişmanlık indirimi ve iyi hal indirimi almak amacıyla tüm duruşma boyunca takım elbisesi ile mahkeme salonunda el pençe divan bir şekilde ayakta bekleyip saygıda kusur etmeyen bir kişi olduğunu vurgulamak amacıyla sanık sandalyesine oturmamış, ifadesi boyunca tüm kadınlardan özür dilediğini ve pişman olduğunu yinelemiştir. Mahkeme boyunca olayı aydınlatmak gerekçe gösterilerek Kader Nur Kaya’nın giydiği şort’un kilot gibi olmasına vurgu yapılmış, müstehcen bir giyim kuşamı olduğu belirtilmiştir.

Mahkeme sonlandığında Eskişehir Demokratik Kadın Platformu üyesi kadınlar Adliye önünde basın açıklaması yaparak 6 Ocak saat 09.00’da  görülecek olan Kader Nur Kaya mahkemesine çağrıda bulundu.

Ayrıca kontrol et

Eskişehir’de müftülük yasası protestolarından açılan davanın ilk duruşması görüldü!

Eskişehir’de bugün saat 14.00’da 17 Ekim 2017 tarihinde gerçekleştirilen Müftülere verilen nikah yetkisini protesto eyleminin …