Homofobik TCDD’nin karşında, İstanbul LGBTİ Dayanışma Derneği aktivisti Pınar Arkan’ın Yanındayız!

ESKİŞEHİR(01.12.2016) Aralarında Demokratik Kadın Hareketin’nin de bulunduğu Eskişehir Demokratik Kadın Platformu saat 18.00’de Eskişehir Tren Garı önünde TCDD’nin trans aktivist Pınar Arkan’a uyguladığı transfobiyi teşhir ederek basın açıklaması gerçekleştirdi.

Halktan yoğun ilgi gören basın açıklamasında; Eskişehir Demokratik Kadın Platformu olarak düzenlediğimiz 20 Kasım Nefret Suçu Mağduru Transları Anma panelimize katılan Pınar Arkan İstanbul’a dönüşü sırasında kullandığı kimlikten dolayı TCDD tarafından  transfobik ayrımcılığa maruz kalmıştır diyen kadınlar Pınar Arkan’ın yanında olduklarını mücadelesinin kadın mücadelesi olduğunu da belirtti. AKP iktidarının her fırsatta çocuklara, kadınlara, LGBTİ’lere ve toplumun tüm ezilen ve  emekçi kesimlerine saldırdığını dile getiren kadınlar “öfkemiz Tay Dağı’ndan ağırdır” dedi. Kadınlar ; “Pınar Arkan’ın mücadelesi kadın mücadelesidir, bu güne kadar engellenemeyen mücadelemiz bu günden sonra da engellenemeyecektir, homofobiye, transfobiye boyun eğmeyeceğiz” diyerek basın açıklamasını sonlandırdı.

Ayrıca kontrol et

Eskişehir’de müftülük yasası protestolarından açılan davanın ilk duruşması görüldü!

Eskişehir’de bugün saat 14.00’da 17 Ekim 2017 tarihinde gerçekleştirilen Müftülere verilen nikah yetkisini protesto eyleminin …