HDP’nin yanındayız! OHAL’de konuşabilmek için saldırılara karşı sokağa çıkıyoruz!

“OHAL’de Konuşuyoruz” diyerek yarın İstanbul’da bir panel düzenleyeceğimizi ve burada kadınlar, LGBTİ’ler olarak bir araya gelerek OHAL’i, OHAL’in hedeflerini ve OHAL’e karşı mücadelemizi konuşacağımızı duyurmuştuk. Bu önemliydi. Bir araya gelmek, konuşmak, tartışmak ve mücadele örmek açısından bizlere moral, motivasyon sağlayacak bir panel olmasını diliyorduk. Panel öncesi, OHAL’e karşı mücadelenin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük. Dün gece saatlerinden itibaren HDP Eş Genel Başkanları ve milletvekillerine dönük operasyon, çok açık ve güçlü bir şekilde OHAL’i kullanan devletin tüm kazanımlarımıza, hayatımıza göz diktiğini bir kez daha ortaya serdi.

Bizler OHAL’e karşı bir araya gelen kadın ve LGBTİ kurumları olarak, 7 Haziran ile 1 Kasım seçimleri sürecinde irade olarak seçtiğimiz milletvekillerini gözaltına alan, darp eden ve aralarında Figen Yüksekdağ, Gülser Yıldırım, Leyla Birlik ve Nursel Aydoğan’ın da olduğu 6 vekili tutuklayan erkek devlet zihniyetini sokakta protesto edeceğimizi duyuruyor ve tüm kadınlara kazanımlarımıza sahip çıkma çağrısı yapıyoruz.

Bu nedenle yarınki panelimizi iptal ederek, protesto eylemlerine tüm gücümüzle katılacağımızı belirtiyoruz.

Demokratik Kadın Hareketi

İstanbul LGBTİ Dayanışma Derneği

Sosyalist Kadın Meclisleri

Yeni Demokrat Kadın

Ayrıca kontrol et

Eskişehir’de müftülük yasası protestolarından açılan davanın ilk duruşması görüldü!

Eskişehir’de bugün saat 14.00’da 17 Ekim 2017 tarihinde gerçekleştirilen Müftülere verilen nikah yetkisini protesto eyleminin …