TAKSİM’E, HANDE KADER’E SES VERMEYE

Tekçi faşist T.C devleti ezilen halklara, inanç, kimliklere ve cinsiyetlere pervasızca saldırmaya devam ediyor. Gözaltı, tutuklama, infaz ve katliamlarla toplumun dinamik tüm alanlarını bastırmaya çalışan faşist siyasi iktidar, bir yandan da medyasıyla, eğitim sistemiyle, kolluk güçleriyle kendi kadrolarını ve sözde sivil halktan kendi militan silahlı gücünü yaratıyor. Sözde darbe ve OHAL süreci ile birlikte daha da azgın bir şekilde toplumun bütün ezilen kesimlerini hedefe oturtan AKP iktidarının esas düşmanlarından birini de kadın ve LGBTİ’ler oluşturuyor.

Geçmişten bugüne kadın ve LGBTİ katliamları adeta devletin geleneği olmuş durumda. AKP iktidarı tarafından Cumhurbaşkanından tutalım da bakanlara, milletvekillerine kadar kadın ve LGBTİ’leri hedef alan onlarca açıklama yapılıyor. Yapılan açıklamalarla toplumda kendine binlerce tetikçi bulan devlet, çıkarttığı yasalarla ve indirimlerle de tetikçilerini en iyi koşullarda koruyor ve kolluyor. Bundandır ki ısrarla söylüyoruz kadın ve LGBTİ katliamlarının birincil dereceden sorumlusu faşist ve cinsiyetçi Erdoğan/AKP iktidarıdır.

Devletin tetikçilerinden biri geçtiğimiz hafta 23 yaşındaki Hande Kader’i katletti. Hande Kader seks işçiliği yapan trans bir kadındı, yani toplumun şiddete ve katliamlara en açık olan cinsiyet kimliğini taşıyordu. Hande Kader, cinsel şiddete uğradıktan sonra yakılarak katledildi. Hande Kader nefretle, kinle, vahşice katledildi. Nasıl ki devlet, bodrum katlarında genç yaşlı demeden Kürt halkını yakarak katlettiyse bugün de Hande Kader aynı zihniyetle katledildi.

Bizler nasıl ki devletin tecrit ve saldırı politikaları sonucunda intihara zorlanan Eylül Cansın’ı, Mehtap Zengin’i ve Okyanus Efe’yi unutmadıysak,

Nasıl ki yine devletin tetikçileri tarafından katledilen Çingene Gül’ü, Çağla Joker’i ve daha onlarca katledilen trans kadını unutmadıysak, Hande Kader’i de unutmayacak ve hesap soracağız.

Bu doğrultu da bizler Demokratik Kadın Hareketi olarak tüm üye ve taraftarlarımızı Pazar günü saat 19.00’da Taksim Tünel’de yapılacak yürüyüşe davet ediyor ve Hande Kader’e ses vermeye çağırıyoruz. Bu dava bizim ve hesabı bizler soracağız.

Tarih: 21.09.2016- Pazar
Yer: Taksim Tünel
Saat: 19.00
Trans intiharları ve katliamları politiktir!
Hande Kader’e ses ver!
Nefret cinayetleri politiktir!
Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz!

DEMOKRATİK KADIN HAREKETİ

Ayrıca kontrol et

Ovacık Belediyesi’nde ‘Toplumsal cinsiyet’ eğitimleri başlıyor

Ovacık Belediyesi’nde ‘Toplumsal cinsiyet’ eğitimleri başlıyor Ovacık Belediyesi’nde evlilik için belediyeye başvuran ve talep eden …