KATİLLER, TİMSAH GÖZYAŞI DÖKEN AKP İKTİDARIDIR

Dün Antep’te Kürt bir ailenin düğününe canlı bombalı saldırı düzenlendi. Düzenlenen saldırı da en az 50 kişinin katledildiği ve onlarca insanında yaralandığı ifade edildi. Yaşanan saldırıyı barbar ve katliamcı IŞİD çetesi üstlendi.
Barbar ve katliamcı IŞİD çetesini besleyen “TC” Devleti ise televizyon ve haber kanalları üzerinden yapılan katliamı aymazca ‘lanetledi’. TIR’larla silah taşıyan, eğit-donat politikalarıyla mazlum Kürt halkına karşı militan yetiştiren “TC” devleti açıktır ki bu katliamın doğrudan sorumlusudur. Erdoğan/AKP iktidarıyla birlikte toplumun bütün dinamiklerine yönelik geliştirilen gözaltı, tutuklama saldırılarının hedefi unutulmasın ki bir bütün halktır. Bizler katilleri tanıyoruz. Katiller, Roboski’de de, Suruç’ta da, Amed’de de, Ankara’da da saldırıları yapan ve şimdi timsah gözyaşları dökerek TV programlarına çıkan AKP iktidarının kendisidir.
Kadınlara, LGBTİ’lere, işçi ve emekçilere, öğrencilere, farklı inanç ve milliyetlere yönelik işkence ve katliam yapmaktan çekinmeyen Erdoğan/AKP iktidarı, iktidarını sağlamlaştırmak adına baskı ve katliam politikalarına devam edecektir. AKP İktidarının katliamlarına karşı durabilecek tek güç ise ezilen emekçi güçlerden oluşan halkın bir bütün dinamikleridir.
Bizler Demokratik Kadın Hareketi olarak bütün üye ve taraftarlarımızı yaşanan saldırı ve katliamlara karşı birleşik devrimci mücadele yürütmeye çağırıyoruz. Kurtuluşumuz ancak kendi savaşımızın savaşçısı olduğumuz sürece mümkün olacaktır.
Demokratik Kadın Hareketi

Ayrıca kontrol et

Ovacık Belediyesi’nde ‘Toplumsal cinsiyet’ eğitimleri başlıyor

Ovacık Belediyesi’nde ‘Toplumsal cinsiyet’ eğitimleri başlıyor Ovacık Belediyesi’nde evlilik için belediyeye başvuran ve talep eden …