GERİCİ FAŞİST KLİKLERE KARŞI; ÖRGÜTLENELİM, ÖNCÜLEŞELİM, ÖZGÜRLEŞELİM!

15 Temmuz’da gerçekleştirilen darbe girişimi ile bir kez daha halklar; ırkçı, faşist, tekçi egemen güçler arasında tercih yapmaya zorlanmaktadır. On yılı aşkın bir süredir Türkiye/Kuzey Kürdistan halklarına her türlü zulüm ve sömürüyü reva gören saray diktası bugün bir kez daha demokrasi naraları eşliğinde iktidarını güçlendirmeye çalışmaktadır. Askeri cunta ile Saray diktası arasında tercih yapmaya zorlanan ezilen halklar kurumsallaştırılmaya çalışılan faşist anlayışın öznesi ve tarafı olmaya zorlanmaktadır. Türkiye/Kuzey Kürdistan’ın 81 ilinde ilan edilen Olağanüstü hal, darbe girişimi ile hesaplaşmak üzerine değil, bir bütün olarak demokrasi güçlerini tasfiye etmek, toplumsal muhalefeti sindirmek, alternatif toplum yaratmaya çalışan devrimci, yurtsever güçleri tarih sahnesinden silmeyi görev edinen bir anlayış üzerinden inşa edilmektedir. Olağanüstü hali halklara değil, devlete ilan ettik diyen siyasal iktidar, bugün çıkarttığı Kanun Hükmünde Kararnameler ile ilerici güçlere yakın kurum ve kuruluşları da kapatmaktadır. Sokaklara hâkim olmak, kendi gerici kitlesini mobilize etmek ve tüm dünyayı demokrasi nöbeti tuttuğu aldatmacasına inandırmak isteyen saray diktası, Ohal uygulamaları ile kapsamlı bir savaş sürecini başlatmış bulunmaktadır.

Yıllardır meydanları, sokakları, caddeleri halklara yasaklayan, sokağa çıkanı terörist ilan eden saray diktası, bugün sokakları kurtuluş olarak görmekte ve demokrasi(!) çağrıları yapmaktadır. Kadınların yıllar boyu vermiş oldukları mücadele ile kazandığı tüm hakları gasp eden, devrimci militan kadınları katledip bedenlerini sokak ortasında teşhir eden, kadınları savaş ganimeti olarak gören, silahlı güçler ve saray diktası bugün birbirine saldırarak iktidar savaşı vermektedir.

Gerici iki klik arasında gerçekleşen bu iktidar savaşına karşı alternatif tek yol sosyalizm mücadelesini yükseltmektir. Bu alternatifi örecek tarihi mirasa ve insani birikime sahibiz. Merallerden, Barbaralardan, Aycanlardan ve Bernalardan aldığımız güçle tüm kadınları Demokratik Kadın Hareketi saflarında örgütlenmeye çağıyoruz.

Gün gerici faşist kliklere karşı öncüleşme, örgütlenme ve özgürleşme günüdür!

Gün Saray diktasına ve askeri faşizme karşı örgütlenme günüdür!

Demokratik Kadın Hareketi

Ayrıca kontrol et

Ovacık Belediyesi’nde ‘Toplumsal cinsiyet’ eğitimleri başlıyor

Ovacık Belediyesi’nde ‘Toplumsal cinsiyet’ eğitimleri başlıyor Ovacık Belediyesi’nde evlilik için belediyeye başvuran ve talep eden …