ESKİŞEHİR’DE 1 MAYIS’A ÇAĞRI

ESKİŞEHİR (20.04.2016) Bugün saat 12.30’da Adalar Migros önünde DİSK, KESK, TMMOB ve Eskişehir Tabip Odası’nın çağrısıyla aralarında Demokratik Kadın Hareketi’nin de bulunduğu devrimci, demokrat ve yurtsever kitle 1 Mayıs’ a çağrı için basın açıklaması gerçekleştirdi.

Basın açıklamasında baskı ve şiddet ile 1 Mayıs’ a gölge düşüremeyeceklerini belirten Eskişehir DİSK başkanı Ahmet Arı : ‘İş güvencemize, kıdem tazminatımıza sahip çıkmak için rüşvetin, yağmanın ve talanın saltanatına son vermek için bağımsız yargı, özgür medya, özgür bağımsız demokratik üniversite ve halkları birbirine düşman eden egemen zihniyete karşı işçi sınıfının evrensel kardeşliğini göstermek için ‘ 1 Mayıs’ ta alanlara çağrısı yaptı.

Basın açıklaması sırasında sık sık ‘ Her yer Taksim her yer 1 Mayıs’ ‘ Yaşasın 1 Mayıs alanlardayız’ ‘ Birleşe birleşe kazanacağız’ sloganları atan kitle 1 Mayıs’ta Sıhhiye Meydanına çağrı yaparak basın açıklamasını sonlandırdı.

Ayrıca kontrol et

Eskişehir’de müftülük yasası protestolarından açılan davanın ilk duruşması görüldü!

Eskişehir’de bugün saat 14.00’da 17 Ekim 2017 tarihinde gerçekleştirilen Müftülere verilen nikah yetkisini protesto eyleminin …