Son Güncelleme : 28.04.2016 0:42

Kocasının bıçakla üzerine yürümesi sonucunda 3. katın balkonundan düşerek ağır yaralanan hemşire Hatice Çelik yaşam mücadelesini kaybetti.

İSTANBUL(28.04.2016)- İstanbul Bayrampaşa’da kocasının bıçakla üzerine yürümesi sonucunda 3. katın balkonundan düşerek ağır yaralanan hemşire Hatice Çelik yaşam mücadelesini kaybetti.

Kadına yönelik şiddet erkeklerin, erkek egemen sistemin kadın bedeni ve kimliği üzerindeki tahakkümlerini sürdürmesinin bir aracıdır. Kadın bedenini kendi himayesinde gören, kadın bedeni üzerindeki her türlü yönelimi-saldırıyı kendisine biçilen bir hak sayan egemen erkek anlayış bu hak ile şiddete, katletmeye devam ediyor.

12 Nisan  gecesi, İstanbul Bayrampaşa’da Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaklaşık 13 yıldır hemşire olarak çalışan 1 çocuk annesi Hatice Çelik, koruma kararı olan ve boşanmak istediği eşi Mehmet Çelik’in bıçakla üzerine yürümesi sonucunda 3. katın balkonundan düşerek ağır yaralanmıştı. Kaldırıldığı Bezm-i Alem Vakıf Gureba Hastanesi yoğun bakım ünitesinde yaşam mücadelesi veren Çelik, dün akşam saatlerinde yaşamını kaybetti.